Rewelacyjny debiut drugiego zespołu

Wczoraj odbyło się zaległe spotkanie w ramach 1 kolejki Okręgowej Ligi Orlików. Zespół gospodarzy od początku meczu był skazywany na porażkę. Z przebiegu spotkania można było dostrzec, że miejscowi gracze to debiutanci na ligowych boiskach, goście wykorzystywali masę błędów gospodarzy. Nasi chłopcy pokazali ogromny hart ducha i sportowy charakter. W 9 minucie po zagraniu ręką jednego z defensorów Pogoni goście zdobyli pierwszą bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Po bramce goście całkowicie przejęli inicjatywę, lecz wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po przerwie gracze gości ruszyli do ataków na bramkę Pogoni. Efektem tego były kolejne 2 bramki. Punktem kulminacyjnym meczu było przesunięcie Mateusza Kąkola z obrony do ataku. Mati po kilku minutach gry na desancie zdobył 2 bramki, wynik brzmiał 2:3. W sercach kibiców i zawodników pojawiła się nadzieja na korzystny wynik i po kilku minutach Maciej Dziwnik doprowadził do remisu. Chwilę po wyrównującym golu trener Unii zdecydował się na zmiany i to wyjściowa szóstka Unitów ustaliła wynik meczu na 3:6.